HİZMETLERİMİZ

VIP / Yakın Koruma Hizmetleri
Ana Sayfa / HİZMETLERİMİZ / VIP / Yakın Koruma Hizmetleri

VIP/Yakın Koruma hizmetimizle hedefimiz, herhangi bir açıdan tehdit altında olan bireyleri güvende kılmaktır. Bu bireyler ünlüler, üst düzey yöneticiler, politikacılar, işadamları gibi birbirinden tamamıyla farklı günlük yaşamı ve temposu olan kişiler olabilmekte. Pronet Güvenlik, Türkiye’yi ziyaret eden iş adamlarına ve sanatçılara VIP ve yakın koruma alanında profesyonel hizmet veren sayılı firmalardan bir tanesidir.
Bu hizmeti vermeye, öncelikle kişinin karşı karşıya kalabileceği risk ve tehditleri incelemekle başlarız. Çünkü her müşterimizin risk seviyesinin farklı olduğunu biliriz. Bu incelemenin ardından yakın koruma biriminin sorumluluk ve görevlerini tanımlarız ve onları bu sorumluluk ve görevlere uygun şekilde eğitiriz.

Pronet Güvenlik koruma görevlileri özel hayata karşı saygılı, mahremiyet konusunda duyarlıdır. Bilgi ve tecrübe gerektiren bu alanda Pronet Güvenlik, ihtiyaç duyulduğunda hizmet vermektedir.

VIP/YAKIN KORUMA HİZMET KAPSAMI

  • Yerel kolluk kuvvetleri ile işbirliği ve koordinasyon
  • Bomba olasılığına karşı arabaların ve/veya mekânların aranması
  • Korunma birimlerinin tanımlanması ve eğitimi
  • Güzergâh planlamaları
  • Yazılı ve sanal medya takibi
  • Karşı istihbarat çalışmaları
  • Önleyici tedbirlerin planlanması

Yakın koruma görevlilerimize verdiğimiz eğitimler arasında şunları sayabiliriz: Ateşli silahlar, yakın silahsız dövüş, taktikli araba sürüşü, ilk yardım, refakat, kalabalık içinde perdeleme ve kontrol, elektronik cihazlarla patlayıcı madde kontrolleri.
Yakın koruma hizmeti verecek ekiplerimiz, bu eğitimlere ek olarak, bir tesisi veya buluşma yerini korudukları kişi oraya ulaşmadan önce nasıl inceleyeceklerini, giriş ve çıkış noktalarını saptamayı, güvenlik açısından zayıf noktaları tespit etmeyi de öğrenirler.
Pronet Güvenlik koruma görevlilerinin bir diğer özelliği de iyi iletişim becerileridir. Çoğunlukla yerel polis veya diğer kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapmaları ve koordinasyon sağlamaları gerektiğinden, iyi iletişim becerisine sahip olmak, Pronet Güvenlik açısından elzemdir.

Bize Ulaşın